вул. Гаркуші 36, офіс 7 +38 099 312 34 15 tov@coralwest.if.ua

Стхування подорожі

Якщо ви їдете за путівкою, то про туристичну страховку вам турбуватися не потрібно. За замовчуванням фірми зроблять вам найпростіший, але обов'язковий поліс, який вимагають у посольствах. У разі самостійної поїздки питання про страхування лягає на ваші плечі. Тому вибір страховки повинен бути дуже ретельним, тому що є безліч різних необов'язкових видів страхування на всі випадки життя.

При оформленні страховки слід звернути особливу увагу на присутність цього слова - франшиза. Це означає, що в договорі присутня невелика сума, в районі 20-50 доларів, яку страхова компанія не відшкодовує у разі, якщо ви домовилися на "умовну франшизу", та відшкодовує у випадку безумовної франшизи. Тобто у другому випадку вам виплатять на 20-50 доларів менше.

Зміст таких полісів такий - при оформленні страховки з франшизою ви отримуєте поліс набагато дешевше номінальної вартості, оформлюючи без франшизи, ви отримуєте повністю безкоштовне лікування, але вартість поліса дорожча. Вибір індивідуальний.

На даний момент практично всі турагенства пропонують у своєму комплекті документів туристичну страховку. Однак не всі знають, що для більшої привабливості з погляду дешевизни путівки багато операторів пропонують спрощені варіанти страхування, що означає мінімізацію послуг у разі травми або захворювання туриста. Як правило, до таких "урізаних" страховок входить компенсація на лікування і транспортування потерпілого, може бути також надання термінової стоматологічної допомоги.

Але ринок страхових послуг не обмежується цим мізерним набором. У туристичній страховці можуть бути прописані пункти, при яких страховик зобов'язується взяти на себе витрати щодо візиту родичів до потерпілого в разі надзвичайної ситуації та організацію дострокового повернення на батьківщину. Щодо багажу і документів - тут теж є ряд послуг, які пропонують страхові компанії, які при укладенні такого договору займаються пошуком втраченого багажу і відновленням документів.

Основні складові вартості страхового поліса - це:

- тривалість поїздки;

- територія дії поліса (тобто країна, на території якої поліс буде діяти);

- вік застрахованої особи, якщо йдеться про медичну страховку (для дітей і літніх людей тарифи зазвичай вище).

Обов'язкова медична страховка покриває витрати на надання медичної допомоги. Так, якщо ви раптом підхопили грип або отримали травму, вам можуть відшкодувати витрати на лікування. А на хронічні захворювання поліс не поширюється.

снує кілька видів медичних страховок. Якщо у вас простий туристичний медичний поліс, то вам нададуть невідкладну допомогу. За бажанням можна додати до нього медико-адміністративні послуги (приїзд родича, квиток в Україну на найближчу дату).

Рівень надання медичної допомоги залежить від суми покриття витрат на лікування. Чим вона вища, тим більше послуг по страховці вам нададуть в лікарні. Наприклад, медична страховка з покриттям 30 тисяч євро включає госпіталізацію в місцеву лікарню, операцію (при необхідності), а також оплату ліків.

Зверніть увагу, що туристична медична страховка не покриває витрати на лікування травм, отриманих в результаті занять екстремальними видами спорту. Навіть якщо ви просто невдало політали на параплані над пляжем, за наявності звичайної медичної страховки у допомозі вам відмовлять.

Якщо ваш відпочинок передбачає екстрим, то знадобиться спортивна страховка. За неї доведеться доплатити (в середньому грн.3 в день для Європи) або придбати на місці. Наприклад, у Туреччині при замовленні рафтингу пропонують придбати поліс спортивної страховки за пару доларів.

Страховка від нещасного випадку - ще один вид розширеної медичної страховки. Він передбачає оплату витрат на лікування за кордоном, а також з повернення додому. Вам можуть відмовити у виплаті, якщо буде встановлено, що під час нещасного випадку ви були в нетверезому вигляді або порушили закон.

Якщо ж ви купуєте тур заздалегідь, скажімо, за півроку, то ризикуєте втратити гроші у разі відмови від поїздки. Мало що може трапитися - ви захворієте або у консула буде поганий настрій і у вас не з'явиться бажана віза в паспорті.

Щоб убезпечити себе від втрати значної суми, можна придбати страховий поліс від невиїзду. Він компенсує витрати, пов'язані з відміною поїздки за кордон.

Однак для отримання компенсації у вас повинні бути вагомі причини (наприклад, смерть родича, відмова у візі, важка хвороба). Якщо ви просто передумали їхати, страхова компанія гроші не поверне.

При цьому не варто забувати і про страхування багажу. Страховка також поширюється на пошкодження багажу та його крадіжку. Якщо ваш чемодан застряг у дорозі, то вам оплатять придбання предметів першої необхідності - зубної щітки і рушники.

Врахуйте, що деякі страхові компанії відмовляються виплачувати компенсацію, якщо причина втрати - явна необережність клієнта. Тому уважно читайте договір, де прописані умови відшкодування витрат. Так, якщо в аеропорту з вашої сумки вкрадуть кілька речей, це не вважатиметься страховим випадком.

Поліс зі страхування багажу оформлюється на одну поїздку або на рік. При купівлі ви обираєте суму, на яку ви страхуєте багаж.

Якщо ви подорожуєте на автомобілі, то ви зобов'язані придбати страховку "Зелена карта". Вона покриває витрати на ремонт автомобіля за кордоном. Цей поліс - аналог українського КАСКО і страхування цивільної відповідальності перед третіми особами.

"Зелену карту" можна придбати в офісах будь-якої страхової компанії або безпосередньо на митниці. Вартість "Зеленої карти" залежить від віку водія, року випуску авто, його марки і терміну поїздки. До речі, оформити страховку в країни ближнього зарубіжжя в рази дешевше, ніж в Європу.

Якщо ви потрапили в аварію, то необхідно викликати дорожню поліцію і пред'явити страховку. Якщо ніхто серйозно не постраждав, то можна обійтися і без правоохоронців, самостійно заповнивши європротокол. З ним ви або інший постраждалий від пригоди можете звернутися за компенсацією.

Крім того, існує і страхування цивільної відповідальності, що передбачає відшкодування шкоди, завданої третім особам у країні перебування. Шкода може бути фізичною або майновою, факт заподіяння шкоди і її розмір повинні бути підтверджені документами компетентних органів (медичних закладів, лікарсько-трудових експертних комісій, органів соціального забезпечення тощо).

На підставі зазначених документів складається угода про виплату, підписана страховиком, страхувальником і потерпілим. При цьому страховик має право залучити незалежних експертів для визначення фактичної шкоди, на підставі якої і провадиться страхова виплата. При цьому зазвичай застосовується безумовна франшиза в розмірі 10% від суми збитку.